Вакцините со „технички пропуст“ во декларацијата ќе се уништуваат во Дрисла


Агенцијата за лекови (МАЛМЕД) денеска ќе предложи до Комитетот за имунизација, 624 вакцини против морбили на кои имаше погрешни декларации, со истечен рок, да ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести во текот на последното деноноќие прегледани се четворица новозаболени со мали сипаници, од кои на лекување е задржано ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шест нови случаи со мали сипаници се регистрирани во Скопје и околината, информираат од Министерството за здравство. Меѓу заболените е и бебе на возраст од ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести во последното деноноќие биле прегледани шест нови пациенти заразени со сипаници (морбили), а три биле задржани на лекување. ...
| | веќе видена | слични

Едноипол месечно бебе од Чаир е најмладиот пациент заразен со морбили. Случајот вчера бил пријавен во скопскиот центар за јавно здравје. А детето е на домашно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Нови шестмина заболени од морбили денеска биле пријавени во скопскиот Центар за јавно здравје, а најмалото е бебе кое има само еден и пол месец. Тоа е досега ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на град Скопје е прогласена епидемија на морбили или меѓу луѓето позната како мали сипаници. Станува збор за инфективна болест на респираторниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцините со „технички пропуст“ во декларацијата ќе се уништуваат во Дрисла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: