Џејмс Харден растури, со 61 поен го предводеше Хјустон до победа над Њујорк! (ВИДЕО)


Хјустон со 114:110 победи на гостувањето кај Њујорк, а повеќе од половина од поените за „ракетите“ ги постигна Џејмс Харден кој имаше уште една феноменална ...
| | веќе видена | слични

Хјустон Рокетс во исклучително неизвесен натпревар успеа да го победи Њујорк со 110:114, а иако натпреварот го одбележа неверојатниот Џејмс Харден кој постигна ...
| | веќе видена | слични

Индијана Пејсерс го победи Торонто со 110-106 во дербито на Истокот, но оваа победа на домашните дефинитивно ќе остане во сенка на потешката повреда која ја ...
| | веќе видена | слични

Џејсм Харден постигна 61 кош ноќта кон четвртокот во победата на Хјустон Рокетс од 114:110 на гостувањето кај Њујорк Никс во „Медисон Сквер Гарден“, со што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 772 | | | веќе видена

Европската Унија сега треба да го направи одлучниот чекор и да донесе одлука за старт на преговорите за пристапување во членство за Република Северна ...
сите 212 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џејмс Харден растури, со 61 поен го предводеше Хјустон до победа над Њујорк! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: