Дали се гледа крајот на навидум нерешливиот спор?

Од спомениците, преку учебниците и трговските спогодби, доказот за историскиот Преспански договор помеѓу Грција и Македонија, се наоѓа во „ситните букви“, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рок од пет години или најдоцна до 2024 година личните документи на граѓаните ќе го носат новото име „Република Северна Македонија“. Со новите амандмани во ...
| | веќе видена | слични

Со ратификацијата на Договорот во грчкиот Парламент вчера со усвојувањето на уставниоте амандмани во македонското Собрание на 11 јануари, започнува процедурата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од Ковид-19. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните, предупреди на денешната ...
сите 447 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Институтот за јавно здравје од денеска, покрај постојното приемно одделение ќе функционира уште едно одделение за прием со лаборант и администратор со што ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека според анализата на на Институтот за јавно здравје за неделета од 19. до 25.Октомври, тестирани се вкупно 13.993 ...
сите 402 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, повеќе или помалку одговорни за своето здравје, позитивни или негативни, како ќе го пребродиме есенскиот корона бран, вечерва во Само ...
сите 47 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

Генерал Стојанче Ангелов се прости од поранешниот припадник на Тигрите, Игор Ангеловски, кој почина од ковид. Како што објави Фактор, тој немал ниту еден ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали се гледа крајот на навидум нерешливиот спор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: