И загадениот воздух во Скопје стана тема за изложба


Мерната станица за квалитет на воздухот во Гостивар, повторно покажува високи вредности на загадување. Според извештаите, Гостивар е еден од градовите каде ...
| | веќе видена | слични

Полскиот суд донесе одлука дека државата мора да им плати оштета на граѓаните поради загадениот воздух. Според нив, владата не води доволно решителна и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Воздухот во Скопје од вчера е повторно со високи концентрации на ПМ10 честички, а според мерењата на Министерството за животна средина и просторно планирање во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Република Македонија овие неколку месеци алармираат дека се гушат, воздухот е енормно загаден, а власта не презема мерки. Концентрацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 426 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 354 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 495 | | | веќе видена

Нови 100 милиони евра добри земјава од Европската инвестициска банка (ЕИБ) наменети за поддршка на петпријатијатам со договор што беше потпишан денеска. – ...
сите 198 | | | веќе видена

Врз основа на анализата на болеста и опфатот со вакцинацијата, четвртиот бран е можен. Доколку се појави, болеста може повеќе да се појавува кај помладите ...
сите 345 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И загадениот воздух во Скопје стана тема за изложба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: