Кој е полош изведувач на пенали, Роналдо или Меси?

Одамна е познато дека Марсело и Кристијано Роналдо се големи пријатели, па дури беа нераздвојни додека заедно играа во таборот на „кралскиот клуб“. Но, Роналдо ...
| | веќе видена | слични

Откако му беше изречена двегодишна затворска казна за затајување данок, во Португалија размислуваат на Кристијано Роналдо да му се одземат двата медали на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо доби два ордени, најпрво во 2014, а потоа и во 2016 година. На него му припадна „Орденот на големиот крст“.Носителот на таквите ордени се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 201 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека со нон-пејперот на Франција, патот до членство во Европската Унија станува уште подолг. Вели дека со ...
сите 375 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е полош изведувач на пенали, Роналдо или Меси?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: