Поради магла намалена видливоста на патниот правец Тетово – Попова Шапка, Буково и Стража


Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија и додаваат дека засега забележани се врнежи од ...
| | веќе видена | слични
21 копии
31 копии
4 копии
12 копии

Јануарскиот снег повторно ги изненади институциите во земјава. Со најголеми тешкотии се соочуваат планинските села. Во едно видео кое беше споделено на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конечната одлука на ЕУ би требало да се знае утре попладне, но и во случај на негативна одлука, шефот на државата смета дека евроитеграцијата останува ...
сите 1275 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради магла намалена видливоста на патниот правец Тетово – Попова Шапка, Буково и Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: