Роналдо се изедначи со Меси по број на нереализирани пенали

Откако му беше изречена двегодишна затворска казна за затајување данок, во Португалија размислуваат на Кристијано Роналдо да му се одземат двата медали на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо доби два ордени, најпрво во 2014, а потоа и во 2016 година. На него му припадна „Орденот на големиот крст“.Носителот на таквите ордени се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека фудбалскиот свет ги исчекува информациите за исчезнатиот авион во кој леташе Емилијано Сала и неговата судбина, Кристијано Роналдо многумина разбесни со ...
| | веќе видена | слични

Постапката е отворена, а што ќе се случи на крајот зависи од државата. Кристиано Роналдо два пати беше одликуван од страна на државата, првиот пат во 2014 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 135 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо се изедначи со Меси по број на нереализирани пенали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: