Поради појава на магла намалена видливоста во Битола и Стража

31 копии
4 копии
12 копии
12 копии
9 копии

Од 13:05 часот се укинува забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради појава на магла намалена видливоста во Битола и Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: