Маглата прави проблеми - внимавајте на овие патишта вечерва низ Македонија


Намалена видливост од 50 до 100 метри поради појава на магла има во Битола, Прилеп, Плетвар и на патните правци крак-Маврово, крак-Стража и Страцин-Пробиштип. ...
| | веќе видена | слични
31 копии
12 копии
9 копии

Јануарскиот снег повторно ги изненади институциите во земјава. Со најголеми тешкотии се соочуваат планинските села. Во едно видео кое беше споделено на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од 13:05 часот се укинува забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маглата прави проблеми - внимавајте на овие патишта вечерва низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: