Во Гостивар од година в година се зголемува бројката на деца кои не се вакцинираат


Во Гостивар од година в година се зголемува бројката на деца кои не се вакцинираат. Здравствените работници велат дека причина за ваквата состојба е ...
| | веќе видена | слични

Во тек на вчерашното дежурство на Клиниката за инфективни болести, прегледани биле четири сомнителни случаи на морбили, од кои двајца биле задржани на болничко ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Шест нови заболени од морбили се примени во текот на викендот на Клиниката за инфективни болести, а уште тројца амбулантски се прегледани, со јасна клиничка ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Изминат рок, погрешно поставена декларација и сомнежи за квалитетот на вакцините против сипаници беа само неколку од последните настани во врска со вакцината ...
| | веќе видена | слични

Нови девет случаи на морбили, шест од нив се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести, а останатите тројца се со амбулантски третман. Епидемијата се ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба на пациентите кои се заразија со мали сипаници е под контрола и преземени се сите можни мерки да се спречи понатамошно ширење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 431 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 203 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 156 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Хибриден режим е и кога полицијата грубо ги крши човековите права на граѓаните, особено на Ромите, со брутално тепање по улици!, реагира пратеникот Антонио ...
сите 79 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Гостивар од година в година се зголемува бројката на деца кои не се вакцинираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: