Возете внимателно магла на дел од патиштата


27 копии
12 копии
9 копии

Јануарскиот снег повторно ги изненади институциите во земјава. Со најголеми тешкотии се соочуваат планинските села. Во едно видео кое беше споделено на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од 13:05 часот се укинува забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Според најавите, премиерот Зоран Заев денеска напладне тргнува за Брисел, каде ќе го пречекаат министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот ...
сите 668 | | | веќе видена

Француската блокада и бескрајнта неизвесност дали земјава ќе добие датум за преговори за членство во Европската унија, го „урна“ македонскиот берзански индекс, ...
сите 77 | | | веќе видена

 Секојдневно се наоѓаме пред избори кои сериозно може да влијаат на нашата иднина, па неретко се двоумиме долго, со часови, пред да донесеме конечна одлука. ...
сите 192 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 48 | | | веќе видена

По француското вето за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, очите на двете земји се сега вперени во ...
сите 156 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Европскиот совет и премиер на Белгија Херман ван Ромпеј денеска од Белград порача дека клучот на просперитетот не се наоѓа ниту во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возете внимателно магла на дел од патиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: