ТАЈМАУТ: Стара приказна, нови виновници


Иако пред три дена беше повеќе од јасно, сега е официјално. Кирил Лазаров останува рекордер по бројот на голови на едно Светско првенство. Капитенот на ...
| | веќе видена | слични

Иако сега е најболното време за „разглабање“, во духот на поговорката дека „нема подобар тајминг од сега“, мора да се осврнеме на постигнатото и да резимираме ...
| | веќе видена | слични

Македонија го загуби денешниот меч против Русија на „Президент купот“ во Келн, но дефинитивно потегот број еден го имаше нашиот капитен Кирил Лазаров. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со поразот од 24:22 во одлучувачкиот меч со Исланд, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората рунда на ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација не се прослави на Светското првенство во Данска и Германија каде што ја освоивме 15-тата позиција. Иако Кире Лазаров повеќе не е ...
| | веќе видена | слични

Не беше остварена целта, пласман во главната фаза, се биде меѓу најдобрите 12 селекции во светот, ниту пак преку овој Мундијал да се обезбедат олимписки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 519 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Седум новозаразени во Куманово од коронавирус, меѓу нив нема медицински лица. Градот е под целосен карантин. Премиерот Оливер Спасовски им порача на граѓаните ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАЈМАУТ: Стара приказна, нови виновници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: