Снег на Попова Шапка и Ѓавато, магла на Стража

7 копии
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато и во зимски услови по влажни коловози, со снег по коловозите. – Забрани за движење на тешки товарни возила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии
10 копии

Сообраќајот низ патиштата во земјава се одвива во зимски услови и по влажни коловози. Автомото сојузот на Македонија информира дека забрани за тешки товарни ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци од кашест снег на ...
| | веќе видена | слични

Оттаму известуваат дека е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патните правци Дебар – Струга, Велес – Катланово и на планинските премини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снег на Попова Шапка и Ѓавато, магла на Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: