Сакате да си поспиете? Потврдено е - на жените им треба повеќе сон отколку на мажите

 Доколку имате посебна врска со вашиот удобен кревет и омилената перница, нема потреба да чувствувате грижа на совеста. Професорот Џим Хорн, невролог чија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако некогаш сте се запрашале дали положбата за спиење има врска со здравјето, го имаме одговорот. Според ајурведа, не е сеедно во која положба спиете, а дури ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 739 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот ќе ги блокира раскрсниците пред Владата и кај Министерството за надворешни работи. Во 18 часот ќе се одржат протести и во 15 ...
сите 605 | | | веќе видена

Бујар ОСмани, министерот за надворешни работи, назначувањето на поранешниот премиер Владо Бучковски за специјален претставник на Македонија во односите со ...
сите 194 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 89 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 98 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 154 | | | веќе видена

Ако се земе предвид што се бара Бугарија, мислам дека не треба тоа да е однесување на земја членка на ЕУ, вели лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села и ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакате да си поспиете? Потврдено е - на жените им треба повеќе сон отколку на мажите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: