Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

10 копии
2 копии

Сообраќајот низ патиштата во земјава се одвива во зимски услови и по влажни коловози. Автомото сојузот на Македонија информира дека забрани за тешки товарни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Патниот правец Росоман – Прилеп е во прекин поради извртено возило на Македонија Пат, информира АМСМ. Од 20:00 часот e воведена забрана за движење на тешки ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци од кашест снег на ...
| | веќе видена | слични

Оттаму известуваат дека е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патните правци Дебар – Струга, Велес – Катланово и на планинските премини ...
| | веќе видена | слични

Силните врнежи од снег вечерва направија доста проблеми на повеќе патни правци низ Македонија, а особено ситуацијата е драматична на Плетвар, каде возачите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 78 | | | веќе видена

Факт е дека кај нас автомобилите на старо сè уште се тренд и пракса кој на голем број граѓани им овозможува од врме на време, некои и релативно често, да ...
сите 158 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 196 | | | веќе видена

ЕКИПА во Варшава, Владимир Булатовиќ Македонските репрезентативци не го криеја синоќа разочарувањето од поразот од Полска во Варшава и пропуштената можност ...
сите 330 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магла на Стража, намалена видливост до 50 метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: