СЗО: Загадениот воздух и „антиваксерите“ се меѓу 10-те најголеми закани за здравјето


Загадениот воздух и климатските промени се на врвот на листата за најголеми закани по човековото здравје во светот во 2019 година, што ја подготви Светската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство и понатаму тврди дека вакцините кои се појавија со изминат рок на траење, биле исправни. Настојуваат дека погрешните декларации ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство ја известува јавноста дека поради зголемениот број на пациенти заболени од морбили, преземаме дополнителни мерки да се спречи ...
| | веќе видена | слични

Меѓу осумте нови случаи на зараза од морбили во период од 24 часа има и три деца болни од рак. Децата биле хоспиталзирани на хемато-онколошкиот оддел на ...
| | веќе видена | слични

Порад и зголемен и от број пац и ент и за болен и од морбили , во тр и пункта во пол и кл и н и к и те „ Јане Сандански “, „ Бит – пазар “ и „ Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Агенцијата за лекови и „Македонијалек“ ги кријат МРП вакцините со погрешен датум на декларацијата кои треба да бидат уништени. За да се расчисти дилемата во ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД) донесе решение да се уништат вакцините против морбили кои беа со погрешни декларации, но како што велат се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Загадениот воздух и „антиваксерите“ се меѓу 10-те најголеми закани за здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: