ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Закажани прегледите на Пијатек, Ибраими се врати во „дома“!

Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се случуваше на трансфер пазарот. – ...
| | веќе видена | слични

Вест хем јунајтед се подготвени да платат до 45 милиони фунти за да ја исполнат клаузулата во договорот на напаѓачот на Селта Виго, Макси Гомез, со што ќе му ...
| | веќе видена | слични
6 копии

28 годишниот напаѓач ,,Супер Марио” денеска ги помина лекарските прегледи и официјалното претставување. Неговиот нов клуб го поздрави со креативнa видео ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако не успеа да постигне ниту еден гол за Ница од почетокот на сезоната, Марио Балотели реши да ја промени средината и да потпише за лигашкиот ривал Олимпик ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот фудбалски интернационалец, Марио Балотели, во наредните 6 месеци ќе ги тресе мрежите на француски Олимпик Марсеј, објави славниот француски клуб. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател, Емануел Макрон, во првото обраќање во јавноста откако стави вето за пристапните преговори за Северна Македонија и Албанија со ЕУ, ...
сите 1281 | | | веќе видена

Премиерот Заев и коалицискиот лидер на ДУИ, Али Ахмети, вечерва се среќаваат за да разговараат по неуспехот во Брисел, Македонија да добие датум.Заев ќе ...
сите 183 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави вечерва дека во телефонски разговор со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган добил уверувања дека ќе се почитува ...
сите 530 | | | веќе видена

Во декември се навршуваат 14 години откако Македонија доби кандидатски статус. Тоа се случи на 17 декември 2005 година кога Европскиот совет реши да станеме ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Закажани прегледите на Пијатек, Ибраими се врати во „дома“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: