Тандемот Кари – Дурант го предводеше Голден Стејт до триумф над Клиперс


2 копии
5 копии

Леброн Џејмс од Лос Анџелес Лејкерс и Јанис Адетокумбо од Милвоки Бакс ќе ја имаат улогата на капитени на овогодинешната Ол-стар битка на која домаќин е ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Оклахома Сити Тандер ја спаси честа на домашните екипи на четирите мечеви кои рано утрово се одиграа во НБА лигата. Кошаркарите на Оклахома не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лука Дончиќ не успеа да се најде во стартната петорка во Западната конференција, иако од навивачите повеќе гласови од него добиле само капитените на ...
| | веќе видена | слични

НБА-лига и официјално ги објави стартните петорки на годинешниот Ол-Стар. Меѓу нив нема место за Лука Дончиќ и покрај тоа што руки-сензацијата од Словенија по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 307 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тандемот Кари – Дурант го предводеше Голден Стејт до триумф над Клиперс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: