Умерено облачно време со температура до 11 степени

4 копии
2 копии
3 копии

Студениот бран кој во моментов се наоѓа над Македонија најстуденото време ќе го донесе утре наутро. Тогаш се очекуваат околу 8 степени под нулата во градовите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради обилни врнежи од снег од 11:00 часот воведена е забрана за движење на камиони на планинскиот превој Барбарос на патот Македонски Брод – Прилеп. Како што ...
| | веќе видена | слични

Зимската служба на Град Скопје е подготвена за одржување на градските улици и булевари по најавите за врнежи од снег и ниски температури во наредниве денови, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Умерено облачно време со температура до 11 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: