Возете внимателно, намалена видливост на превојот Пресека

2 копии

Укината е забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Крива Паланка – Деве Баир, соопшти ЈП Македонија пат.Забраната за движење на тешки ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Новиот снег проблеми направи на скоро сите планински превои, а некои од нив се затворени и за сообраќај на тешки товарни возила. Дневната температура е во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради обилните врнежи од снег од Авто мото-сојузот на Македонија информираат дека од 11 часот на сила стапила забрната за движење на тешки товарни возила на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а на некои повисоки места во западните делови од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возете внимателно, намалена видливост на превојот Пресека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: