Червар ја направи првата измена на СП: Го испрати Јагањац дома!


Лино Червар ќе ја напушти клупата на репрезентацијата на Хрватска после заршувањето на Светското првенство. За хрватски „Индекс“, Червар потврди дека после ...
| | веќе видена | слични

Ракометните фанови, особено оние во Хрватска и регионот, добро знаат кои се Мадс Хансен и Мартин Гјединг. Овие двајца судии „дебело“ ја оштетија Хрватска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ТДП како најстара и најискусна политичка партија на Турците во Република Северна Македонија, секогаш е подготвена да одговара и да дава отчет пред своите ...
сите 595 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју на емисијата „360 Степени“ проговори за неодамнешните случувања на Самитот на ЕУ во Брисел каде што Македонија претрпи голема ...
сите 386 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 277 | | | веќе видена

Во неговата објава на Твитер, Помпео потенцира дека усвојувањето на пристапниот Протокол за влез на Македонија во НАТО во Сенатот ја истакнува американската ...
сите 165 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 182 | | | веќе видена

Над 100 припадници на Исламската држава се избегани од затвор во Сирија од почетокот на турската офанзива врз Курдите на северот, изјави денес висок ...
сите 572 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Червар ја направи првата измена на СП: Го испрати Јагањац дома!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: