Сообраќајот во Македонија се одвива по влажни коловози - избегнувајте ги овие патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради обилните врнежи од снег од Авто мото-сојузот на Македонија информираат дека од 11 часот на сила стапила забрaната за движење на тешки товарни возила на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а на некои повисоки места во западните делови од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Снежните врнежи го отежнаа патниот сообраќајот, кој се одвива по претежно влажни коловози, во западните делови од државата со остатоци од кашест снег, а на дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес ја претставуваше Република Северна Македонија за првпат како полноправна членка на НАТО, на состанокот на ...
сите 390 | | | веќе видена

Со внимание ја анализиравме мерката на владата која беше навестена уште пред две недели за помош на бизнисите со минимална плата. Она што можеме да го ...
сите 510 | | | веќе видена

- За жал, кусогледоста на економскиот тим на Владата, дополнет со Спасовски и Зоран Заев попречува да се види шансата која стои преку искористување на ...
сите 527 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишна девојка од овој град, поради постоење сомнение за сторено кривично дело непостапување според ...
сите 313 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во Грција, уште три лица починаа од коронавирусот, зголемувајќи го на 53, бројот на жртвите, додека пак регистрирани се 27 нови случаи на ...
сите 795 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот во Македонија се одвива по влажни коловози - избегнувајте ги овие патни правци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: