Компир со спанаќ и павлака – кога еднаш ќе го пробате ќе го правите секој ден


Направете брз и вкусен ручек со компири и спанаќ. 1 кг. компир 500 гр. спанаќ 200 мл. павлака за готвење 1 чешне лук масло, сол и бибер Се лупи компирот и се ...
| | веќе видена | слични

Направете мекици кои потоа нараснуваат големи. Супер почеток на денот. 1 јајце 1 лажица шеќер 1 лажиче сол 3 лажици масло 250 мл. млеко 20 гр. квасец 500 гр. ...
| | веќе видена | слични

Направете совршени и меки уштипци со сирење. 1 шолја јогурт 1 парче сирење 2 јајца 1 прашок за пециво малку сол брашно по потреба Се става јогурт со јајца во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 432 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 282 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 341 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компир со спанаќ и павлака – кога еднаш ќе го пробате ќе го правите секој ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: