Вакцинација дозирана со страв


11 копии
3 копии

Министерството за здравство ја известува јавноста дека поради зголемениот број на пациенти заболени од морбили, преземаме дополнителни мерки да се спречи ...
| | веќе видена | слични

– На овие три места ќе се вршат комплетни прегледи со лабораторија на децата чии родители ќе се посомневаат дека можеби се заболени од морбили (мали сипаници). ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестмина здравствени работници од Клиниката за детски болести се заразиле со морбили. Четири од нив се лекари на специјализација, една медицинска сестра и ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за детски болести досега се регистрирани 8 вработени заболени од мали сипаници, кои претходно биле вакцинирани и 4 деца пациенти, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Градинките и училиштата и по завршување на епидемијата со мали сипаници во Скопје нема да примаат невкцинирани деца, вели министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деца кои се хоспитализирани на Клиниката за детски болести, а се на одделите како интензивна нега, гастро, хематологија имаат морбили. За ова сведочат родители ...
| | веќе видена | слични

Со морбили се заразиле и четворица лекари, медицинска сестра и вработен на шалтер во Клиниката за детски болести. Ниту еден од заболените не е хоспитализиран ...
| | веќе видена | слични

На домашно лекување се четворица специјализанти, медицинска сестра и шалтерски работник од Клиниката за детски болести, бидејќи се заразиле со мали сипаници, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интензивирање на партиските преговори, но далеку од очите на јавноста. Зоран Заев преговара со Али Ахмети, но дали и кога ќе си пружат рака не се открива. ...
сите 399 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Германија потврди дека вработена во Германската амбасада во Бејрут загинала во силната експлозија што го уништи либанскиот ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 307 | | | веќе видена

Ова е национална катастрофа, никогаш во животот не сум видел толку голема катастрофа, рече во солзи на гувернерот на Бејрут, Марван Абуд, обраќајќи им се на ...
сите 111 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинација дозирана со страв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: