Цеца во прв ред пред Путин - тој не го тргна погледот од неа

Фокл дивата Светлана Ражнатовиќ направила музичка кариера на која можат да и позавидат многу познати, но сепак открила дека и покрај големиот успех родителите ...
| | веќе видена | слични

Фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вели дека не може да им прости на родителите затоа што не ја притискале доволно за да заврши факултет. Таа вели дека и ...
| | веќе видена | слични

Инаку, Цеца и нејзиниот сопруг, кој сега е во пензија, минатата година се вратиле од Хелсинки. “Сега мојата актерска работа е во преден план, сега тој мене ме ...
| | веќе видена | слични

Цеца на насловната страна од 1991 година, тогаш на почеток на својата кариера и под моминско презиме Величковиќ, го воодушеви корисниците на социјалните мрежа ...
| | веќе видена | слични

За време на дочекот на рускиот претседател во храмот Свети Сава, се појави и српската фолк ѕвезда Светлана Ражнатовиќ – Цеца. Пејачката истакнала дека и е ...
| | веќе видена | слични

И фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ вчера била пред храмот Свети Сава, на дочекот на претседателот на Русија, Владимир Путин. За нејзе претставувала огромна чест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер вели дека одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цеца во прв ред пред Путин - тој не го тргна погледот од неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: