Бурек ролнички кои се пржат – готови се за 15 минути


Направете мекици кои потоа нараснуваат големи. Супер почеток на денот. 1 јајце 1 лажица шеќер 1 лажиче сол 3 лажици масло 250 мл. млеко 20 гр. квасец 500 гр. ...
| | веќе видена | слични

Направете совршени и меки уштипци со сирење. 1 шолја јогурт 1 парче сирење 2 јајца 1 прашок за пециво малку сол брашно по потреба Се става јогурт со јајца во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 468 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 304 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот е исклучително сериозна и критична, притисокот врз болниците и медицинскиот кадар е огромен. Есенскиот бран на вирусот „коси“ низ цела ...
сите 338 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 282 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бурек ролнички кои се пржат – готови се за 15 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: