Раул Гонзалез: Да бидеме искрени, толку можевме со Исланд

2 копии

Македонскиот селектор, Раул Гонзалез, вели дека ќе размисли добро дали ќе остане на клупата или пак ќе си замине. Тешко е да се зборува, веднаш по завршување ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Македонија заврши уште еден светски шампионат на 15. позиција, пласман кој е предалеку од сонот за олимписко учество на нашиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На последниот натпревар против Чиле на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез, направи ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез за последниот натпревар од Светското првенство во кој ќе разигруваме за 15. позиција ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на ракометната репрезентација Раул Гонзалез за прв пат на Мундијалот направи измени во составот. Имено, за натрпеварот со Чиле повикани се Златко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раул Гонзалез: Да бидеме искрени, толку можевме со Исланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: