Жесток старт на Елиф Елмас – директен црвен по реакција на ВАР системот

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас заработи директен црвен картон на натпреварот на Фенербахче на гостувањето против Умраниеспор во Купот на Турција. ...
| | веќе видена | слични

Поради црвениот картон против Умрение во Купот на Турција, македонскиот интернационалец Елиф Елмас требаше да паузира два натпревари, но неговиот клуб ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас добил предупредување од тренерот на Фенербахче, Ерсун Јанал околу неговата невнимателност и агресивност на терен која ...
| | веќе видена | слични

Хавиер Ернандес, или популарниот Чичарито е на врвот на листата желби на Фенербахче како зимско засилување во битката за опстанок на гигантот во Првата Лига на ...
| | веќе видена | слични

Елиф Елмас за кусо се спаси од исклучување по грубиот старт, доби само жолт картон од судијата, но по прегледувањето на спорниот момент од 46. минута на куп ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 450 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 282 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 340 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жесток старт на Елиф Елмас – директен црвен по реакција на ВАР системот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: