Елмас доби црвен картон, судијата користеше ВАР за одлуката (Видео)

Поради црвениот картон против Умрение во Купот на Турција, македонскиот интернационалец Елиф Елмас требаше да паузира два натпревари, но неговиот клуб ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас добил предупредување од тренерот на Фенербахче, Ерсун Јанал околу неговата невнимателност и агресивност на терен која ...
| | веќе видена | слични

Хавиер Ернандес, или популарниот Чичарито е на врвот на листата желби на Фенербахче како зимско засилување во битката за опстанок на гигантот во Првата Лига на ...
| | веќе видена | слични

Елиф Елмас за кусо се спаси од исклучување по грубиот старт, доби само жолт картон од судијата, но по прегледувањето на спорниот момент од 46. минута на куп ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елмас доби црвен картон, судијата користеше ВАР за одлуката (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: