Стоилов: Ракомет се игра 60 минути, не само кога Кире е на поблиската страна

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Македонските ракометари по голема битка претрпеа пораз на дуелот со Исланд, не успевајќи да се пласираат меѓу 12-те најдобри ...
| | веќе видена | слични

Нашиот Мартин Поповски постигна 1 гола за 30 играње, додека Стојанче Стоилов петпати се запиша во листата на стрелци за 45 минути играње на натпреварот.
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕКИПА во Келн , Стеван Цаневски Повторувањето на грешките од претходните натпревари беше рак-рана за македонските ракометари и на денешниот дуел со Русија. ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија денес беше поразен од селекцијата на Русија во разигрувањето за место од 13-тата до 16-тата позиција. После овој праз утре ќе ...
| | веќе видена | слични

Професорката по уставно право и голем активист против уставните измени, денеска заработи кривична пријава за „Фејсбук“ статус. Поканата за во полиција ѝ ја ...
| | веќе видена | слични

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не успеавме да обезбедиме пласман во втората фаза на Мундијалот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската ...
| | веќе видена | слични

Македонија вчера после голема борба доживеа пораз од Исланд и со тоа не успеа да се пласира помеѓу најдобрите 12 репрезентации на Светското првенство. Одново ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 369 | | | веќе видена

Со голема поворка поранешниот пратеник Амди Бајрам беше испратен до вечното почивалиште на гробиштата во Бутел. Поворката со возила тргна од семејната куќа на ...
сите 249 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 320 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 318 | | | веќе видена

Зоран Заев молчи и не кажува дали ги распродава Гоце Делчев и македонскиот јазик?! Зоран Заев мора да престане да бега и да каже што ветил во Бугарија и што ...
сите 504 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилов: Ракомет се игра 60 минути, не само кога Кире е на поблиската страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: