Поделени мислењата за ММР вакцината: Медицината вели дека не предизвикува аутизам, сведоштва од родители во Србија го тврдат спротивното


Во текот на 2015 година, 134.200 лица во светот починале од морбили, 367 лица во просек умираат секој ден, односно 15 на секој час. Доколку едно невакцинирано ...
| | веќе видена | слични

Во Гостивар од година в година се зголемува бројката на деца кои не се вакцинираат. Здравствените работници велат дека причина за ваквата состојба е ...
| | веќе видена | слични

Родителите на подрачјето на Гостивар се почесто избегнуваат да ги вакцинираат своите деца со МРП вакцина против морбили, рубеола и паротит. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

Загадениот воздух и климатските промени се на врвот на листата за најголеми закани по човековото здравје во светот во 2019 година, што ја подготви Светската ...
| | веќе видена | слични

Патрик О’Конор, лидер на тимот за имунизација и вакцино-превентабилни болести при европската регионална канцеларија на Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

Ја видовме Топ 10 листата на Светската здравствена организација за здравствените опасности во 2019-та година и да знаете дека во Македонија речиси сè си имаме. ...
| | веќе видена | слични

Антивакцинерите, како што се нарекуваат противниците на вакцинирањето деца, прогласени се за една од најголемите опасности за човековото здравје во 2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Избор на шеф на кое било јавно обвинителство на предлог на политичките партии, вклучувајќи ја опозицијата е решение кое отвара врата за политизација во ...
сите 371 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 159 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри распоредувањето на американските сили во Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати по нападот врз ...
сите 421 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поделени мислењата за ММР вакцината: Медицината вели дека не предизвикува аутизам, сведоштва од родители во Србија го тврдат спротивното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: