Касиља ќе брани во Лидс

2 копии

Европскиот шампион, Реал Мадрид во неколку наврати го искажа своето незадоволство од употребата на одредени аспекти на ВАР во оваа сезона, но тренерот ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ доби исклучително голема пофалба од Сантијаго Солари за пожртвуваноста и храброста која ја покажа на дерби пресметката со Севилја, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Најдобриот играч на светот во 2018 година, Лука Модриќ конечно се огласи и отворено проговори за неговата иднина. Веќе долго време, некако од Светското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 450 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касиља ќе брани во Лидс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: