Едноставни совети за убавина

Сонот е убедливо првиот и најважен предуслов за убавина. Не можете да очекувате да се разбудите убави и свежи ако сте ненаспани. Постојат неколку трикови кои ...
| | веќе видена | слични

 Доколку имате посебна врска со вашиот удобен кревет и омилената перница, нема потреба да чувствувате грижа на совеста. Професорот Џим Хорн, невролог чија ...
| | веќе видена | слични

Обидете се за момент да се вратите во средношколските денови. Станувањето рано наутро, посебно на зима, кога ни куќата не е соодветно загреана, сигурно е една ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека претходниот текст ве натера да размислите за начинот на кој спиете. Ако сакате да дознаете повеќе за различните начини на кои можете полесно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 1635 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на пладне ќе има обраќање и прескоференција во Владата. Според најавите Заев треба да каже што ќе се случува во наредниот период ...
сите 188 | | | веќе видена

„И затоа мојот предлог е - организирање брзи предвремени избори, избори најбрзо што може“. Премиерска оставка само како дел од пржинските правa, Заев иако вели ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, го прифати предлогот на премиерот Зоран Заев за брзи предвремени парламентарни избори, но не е сигурен дали премиерот ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едноставни совети за убавина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: