Мбапе ќе ја освои “Златната топка”


4 копии

Унијата на професионални фудбалери на Франција (УНФП) му нареди на Пари Сен-Жермен да ја завршат „изолацијата“ на Адриен Рабио тврдејќи дека постапките на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар се изрази доста позитивно за својот тренер во ПСЖ, Томас Тухел и дури изрази подготвеност да „умре за него“. – ...
| | веќе видена | слични

Неодамна една од најголемите легенди во историјата на фудбалот, Пеле испрати критики до својот сонародник Нејмар. Пеле тогаш истакна дека Нејмар е одличен ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите фудбалски легенди, Бразилецот Пеле повторно ја критикуваше ѕвездата на ПСЖ, Нејмар поради неговата постојано желба да „глуми“ на терен. Но, ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот репрезентативец, Нејмар пред две години се пресели од Барселона во Пари Сен Жермен со што стана најскапиот играч во историјата (222 милиони евра), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мбапе ќе ја освои “Златната топка”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: