Јавен повик за поднесување барања за добивање субвенции на уплатената такса за привремен престој на домашни и странски туристи

Во согласност со Годишната програма на Секторот за туризам и локален економски развој предвидено e субвенционирање на уплатената такса за привремен престој на ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид ќе врши обезбедување на остварување на социјална заштита на граѓаните од средствата на Буџетот на Општина Охрид, во облик на спроведување на ...
| | веќе видена | слични

Субвенционирањето на трошоците за комунални услуги, се однесува за периодот од 01.01.2019 година, заклучно со 31.12.2019 година. Вкупниот износ на субвенција ...
| | веќе видена | слични

Општина Берово ќе ги субвенционира трошоците за комунални услуги за граѓаните кои се изложени на социјални ризици. За таа цел распишан е јавен оглас на кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат дека се богови ...
сите 159 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавен повик за поднесување барања за добивање субвенции на уплатената такса за привремен престој на домашни и странски туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: