Јавен повик за поднесување барања за добивање субвенции на уплатената такса за привремен престој на домашни и странски туристи

Во согласност со Годишната програма на Секторот за туризам и локален економски развој предвидено e субвенционирање на уплатената такса за привремен престој на ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид ќе врши обезбедување на остварување на социјална заштита на граѓаните од средствата на Буџетот на Општина Охрид, во облик на спроведување на ...
| | веќе видена | слични

Субвенционирањето на трошоците за комунални услуги, се однесува за периодот од 01.01.2019 година, заклучно со 31.12.2019 година. Вкупниот износ на субвенција ...
| | веќе видена | слични

Општина Берово ќе ги субвенционира трошоците за комунални услуги за граѓаните кои се изложени на социјални ризици. За таа цел распишан е јавен оглас на кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 639 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавен повик за поднесување барања за добивање субвенции на уплатената такса за привремен престој на домашни и странски туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: