Македонија под нулата, утрово најстудено во Битола -18 степени

7 копии
4 копии

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето во Македонија утринава е облачно, а по котлините има појава на магла која е поизразена во Полошката Котлина и во Пелагонија каде видливоста е намалена ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе потпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над Италија и во следните ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска епроменливо облачно со магла по одделни котлини. И утре времето ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини, и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија под нулата, утрово најстудено во Битола -18 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: