Борко е голманот со најмногу одбрани на СП, Кире убедливо најкорисен играч, во топ 10 стрелци и Манасков!


Репрезентацијата на Македонија денес има слободен ден на Светското првенство пред утрешниот натпревар против актуелниот европски шампион Шпанија. Македонија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. Ни се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија го загуби денешниот меч против Русија на „Президент купот“ во Келн, но дефинитивно потегот број еден го имаше нашиот капитен Кирил Лазаров. ...
| | веќе видена | слични

Македонија денес доживеа пораз од Русија со 30:28. Ако ни е за утеха, најубавиот погодок на натпреварот го постигна нашиот Капитен Кире Лазаров. Лазаров погоди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот Кире Лазаров мечот со Русија денеска го заврши со 9 погодоци и беше најефикасен во нашата репрезентација. Тој постигна еден од најатрактивни голови ...
| | веќе видена | слични

Капитенот Кирил Лазаров, по поразот на нашата репрезентација од Русија, истакна дека им се должни на Македонците уште еден натпревар и дека во него ќе дадат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Многу искусни дипломати од ЕУ се гневни по блокадата на Северна Македонија и Албанија за почеток на преговорите за членство од страна на Франција и две-три ...
сите 778 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 650 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на пладне ќе има обраќање и прескоференција во Владата. Според најавите Заев треба да каже што ќе се случува во наредниот период ...
сите 188 | | | веќе видена

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 289 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 151 | | | веќе видена

Наместо поддршка на неговиот план, постигнат со Европската унија, пратениците со 16 гласови разлика го прифатија амандманот на групата предводена од Оливер ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борко е голманот со најмногу одбрани на СП, Кире убедливо најкорисен играч, во топ 10 стрелци и Манасков!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: