Ѓорѓи Вареловски на Бадник кај дечињата во Дреново и во Марена


На Бадник, кога во сите христијански семејства со радост се подготвува бадниковата вечера, кавадаречкиот Дедо Мраз, Ѓорѓи Вареловски, ги посети семејства од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дмитриј Волошин е молдавски спортист „зависен“ од екстремни спортски активности. Тој на 14 јануари оваа година, во сибирската област Јакутија, направи ...
| | веќе видена | слични

По повод празнувањето на Стара нова година, градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ ги изненади децата од Дневниот центар за церебрална парализа со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејните компании на Зоран Заев вртат над 56 милиони евра годишно. Тоа се 56 милиони причини и сомнежи за корупција.Се додека на јавна функција се политичари ...
сите 209 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓи Вареловски на Бадник кај дечињата во Дреново и во Марена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: