„Возбуден сум, ова е историски датум, албанскиот јазик станува службен јазик“


Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus" на ТВ21, вицепремиерот Бујар Османи за ТВ21 вели дека од утре спикерот Талат Џафери седниците кои се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд за Законот за јазици, затоа што, како што велат, Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува иницијатива до Уставниот суд за оцена на уставноста на Законот за двојазичност, кој беше донесен на насилнички начин од страна на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вели дека Законот за употреба на јазици е противуставен. Според него, тој е донесен во нелегална процедура и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценка на уставноста на Законот за употреба на јазиците. Иницијативата е поднесена, како што рече ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува иницијатива до Уставниот суд за оцена на уставноста на Законот за двојазичност. Од партијата појаснуваат дека причина за ова е како ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, денеска соопшти дека неговата партија поднела иницијатива до Уставниот суд за оцена на уставноста на законот ...
| | веќе видена | слични

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи денеска ладнокрвно како да е член на опозицијата ја демантираше владата каде што работи како втор човек по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Eкс шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас пишува за македонско - бугарските односи и блокадата на македонските преговори. „Сериозен проблем се создаде ...
сите 349 | | | веќе видена

Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен на Зоран Заев преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио, порача вечерва од ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, 789 оздравени пациенти, додека починати се 33 ...
сите 278 | | | веќе видена

Вечерва и Берово го дигна својот гласт против власта која што по секоја цена и на штета на Република Македонија се обидува да постигне со Бугарија.Беровчани ...
сите 110 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Возбуден сум, ова е историски датум, албанскиот јазик станува службен јазик“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: