Најбрзиот гол во Купот на Италија: Шик погоди за 19 секунди, Рома лесно во четвртфинал (ВИДЕО)


Сосема очекувано Рома се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија славејќи во осминафиналната пресметка против Ентела убедливо со 4-0. „Волчицата“ ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Рома денес на „Олимпико“ во рамките од 20-тото коло од италијанската Серија А славеше победа од 3:2 против Торино. „Волчицата“ го надигра ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Рома ја продолжжи низата на добри резултати и дојде до победата во пресметката со Торино од 3-2 во премиерниот меч од 20 рунда во Серија А. Домаќините ...
| | веќе видена | слични

Рома и Торино одиграа исклучително интересен натпревар од 20. коло на италијанската Серија А, во меч во кој „волчицата“ прво пропушти водство од 2:0, за на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Речиси извесно е дека во училиштата нема да има целодневен престој, но Комисијата за заразни болести денеска на состанок ќе одлучува за ова важно прашање за ...
сите 500 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најбрзиот гол во Купот на Италија: Шик погоди за 19 секунди, Рома лесно во четвртфинал (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: