Иницијативата за нов референдум за името оценета за уредна и од Законодавно-правна комисија


Како уредна иницијативата ја оценија седум пратеници, ниту еден не беше „против", а еден не гласаше. Претходно, иницијативата како уредна ја оцени и матичната ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Кога нешто ќе украдете, народот вели, единствен спас од ризик да ве фатат е: Стојте в место и викајте држте го крадецот... Затоа, кога ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иницијативата за собирање потписи за дополнителен референдум во врска со името, чиј овластен поднесувач е лидерот на Светскиот македонски конгрес, Тодор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светскиот македонски конгрес на чело со Тодор Петров е поднесувач на иницијативата за собирање на 150.000 кои ќе обезбедат реализација на нов, дополнителен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Народот на денешните блокади пред Влада му остави “подарок“ на Зоран Заев.На премирот тие му оставија тоалетна хартија, порачувајќи му дека треба да ја ...
сите 467 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 257 | | | веќе видена

Од пред Владата на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 324 | | | веќе видена

 Членството на СДСМ, граѓаните, јавноста, интелектуалците се тие кои јасно и гласно кажуваат не на неговата штетна политика на свиткана кичма, која не носи ...
сите 326 | | | веќе видена

По 15 години надвор од боксот, Мајк Тајсон се врати во рингот на егзибицискиот меч во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес каде ги одмери силите со Рој Џонс ...
сите 80 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иницијативата за нов референдум за името оценета за уредна и од Законодавно-правна комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: