Ова се европските раеви: Во овие земји просечната плата е 3.000 евра, ниедна не е во нашето соседство


Најголеми просечни плати во државите на ЕУ имаат работниците во Данска и Луксембург, додека најниска е платата во Бугарија. Ова се резултатите од истражувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Највисоките плати се всушност во неевропски земји. Најниски плати во Европа имаат Молдавците со 212 евра месечно, малку повеќе се платени Украинците, 240 евра, ...
| | веќе видена | слични

Највисоките просечни плати во земјите на ЕУ се во Данска и Луксембург, според истражувањето на познатиот експерт и гуру Рејнис Фишер, кој често објавува ...
| | веќе видена | слични

Највисоки просечни плати во државите од Европсакта унија имаат работниците во Данска и Луксембург, додека најниска е во Бугарија. Ова се резултатите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Експертот за Балканот од Универзитетот во Грац, Флоријан Бибер вели дека одлуката на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ да не се одобри почеток ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се европските раеви: Во овие земји просечната плата е 3.000 евра, ниедна не е во нашето соседство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: