Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал (Видео)


Фудбалерите на Вест Хем ги совладаа колегите од Арсенал со 1:0, во лондонското дерби, со кое денес е отворено 22.коло во Премиер лигата. Вест Хем по пауза од 12 години стигнаа до победа над Арсенал на домашен терен. Пресуди голот на 19-годишниот Деклан Рајс постигнат на почетокот на второто полувреме. Дуелот ќе се памети и по дебито на Самир Насри за Вест Хем. Поранешниот играч на Арсенал се врати на фудбалските терени по едногодишната суспензија поради допинг. Домашните фудбалери одиграа многу подобро од противниците, добро ги затворија сите приоди кон голот на Фабијански. Вест Хем на Арсенал им дозволија само една чиста шанса во текот на целиот меч. Во првиот дел Фабијански го одбрани ударот на Лаказет. За разлика од Арсенал, Вест Хем константно вршеше притисок кон голот на Лено. Во првиот дел некои од шансите не успеаја да реализираат Фелипе Андерсон, Антонио, Насри, Арнаутовиќ и Нобл. Стартот на вториот дел донесе голема радост за домашните навивачи. Насри му асистираше на Ирецот Рајс, кој со прецизен ...
| | веќе видена | слични

Трансферот на австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ во кинески Шангај дефинитивно пропадна, но тој сепак утре нема да игра против Борнемут за својот тим Вест Хем. „Сан“ објави изјава на неименуван извор од клубот дека Арнаутовиќ во моментов не е ментално способен за да игра, бидејќи според понудата на кинескиот шампион, требаше да заработува 20 милиони евра годишно. Менаџерот на Вест Хем, Мануел Пелегрини, рече дека клубот мора да се подготви за „живот без Арнаутовиќ“ на време, што е индиректна потврда за фактот дека пристигнала понуда од Тотенхем, каде напаѓачот треба да го замени повредениот Хари Кејн.
| | веќе видена | слични

Вест Хем е подготвен да се раздели со Марко Арнаутовиќ доколку стигне некоја добра понуда. Ова го тврди менаџерот на тимот Мануел Пелегрини, кој пред само неколку дена изјавуваше дека голгетерот нема шанси да си замине. Очигледно последната ситуација со Австриецот и неговото инсистирање да си замине, ги смени размислувањата и кај чилеанскиот стратег. „Сопствениците никогаш не ме притискале за тоа дали да го продадам Марко Арнаутовиќ. Мислам, сепак, дека менаџерот треба да размисли добро и да најде решение кое е доволно добро и за играчот и за клубот. Ако договорот е добар за двете страни, ние ќе го пуштиме да си оди. Вистината е дека не сакаме да го продадеме, но ако тој сака да си оди, нема како да го задржиме“, изјави менаџерот Мануел Пелегрини. Интерес за австриецот има од кинески Шангај СИПГ кој предложи 35 милиони фунти, но таа понуда беше одбиена, иако според многумина поголема сума од оваа Вест Хем за него нема да добие. Сега се очекува да се обноват контактите и Арнаутовиќ повторно да се обиде со ...
| | веќе видена | слични

Понудата за Марко Арнаутовиќ од Шангај беше одбиена, но Кинезите ќе се вратат. Тамошниот шампион силно го сака Австриецот па веројатно ќе ги зајакне 35. милиони евра и ќе го доведе Марко во Азија. Вест Хем бара замена, го сакаат Калум Вилсон од Борнмаут, но тој вреди повеќе од 50 милиони, тоа беше и цената за Челзи, тие не сакаат да го продадат, потребен им е да изборат опстанок, во криза се по добриот старт. Се појавија инфромации кои предизвикаа возбуда меѓу навивачите, Златан Ибрахимовиќ во Премиер лигата. Имено, Вест Хем се обидува да го убеди да земе големи пари во следните шест месеци и да им помогне, за Швеѓанецот тоа би бил нов предизвик, по неуспешните преговори со Милан. Освен него во игра е и Фалкао кој не се прослави во Челзи и Јунајтед, а Пелегрини сака засилување во другите линии од тимот, Мозес од Челзи, како и Дринквотер , а можно е да го купат и одличниот играч на Блекбурн Бредли Да к, бидејќи Џонсон Шелви сепак е невозможна мисија. На крајот, Рубен Лофтус Чик е расположен да си оди од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот на Вест Хем, Марко Арнаутовиќ, може да се откаже од трансфер во кинески Шангај и да остане во Лондон, за да заигра во дресот на Тотенхем, пишува „Би-Би-Си“.Раководството на Тотенхем нема да жали пари на Австриецот со српско потекло, кој би бил идеална замена за Хари Кејн, кој нема да игра поради повреда до март.Но, не само поради ова, туку и на долг рок, бидејќи се шпекулира дека капитенот на репрезентацијата Англија ќе се пресели во Реал Мадрид ова лето.Арнаутовиќ практично се прости од навивачите во мечот против Арсенал пред неколку дена, требаше да потпише за Шангај, кој му понуди плата од 20 милиони евра, но сега се вклучи Тотенхем.Дваесет и девет-годишниот напаѓач пристигна во Вест Хем во 2017 година за 25 милиони евра од Стоук, што во тоа време беше рекорд заклубот, а претходно играше за Вердер, Интер и Твенте.Текстот Арнаутовиќ може да го замени Кејн во нападот на Тотенхем е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Вест Хем, Австриецот со српско потекло, Марко Арнаутовиќ (29) ќе го замени голгетерот Хари Кејн во редовите на лондонски Тотенхем. Според информациите од Островот, по се изгледа ќе пропадне веќе договорената преселба на Арнаутовиќ во кинески Шангај за 20 милиони евра оти Тотенхем е „загреан“ за напаѓачот кој би го заменил Кејн до март, додека е повреден, но и за во иднина. Како што информираат од клубот, нема да жалат пари за Австриецот да го доведат во клубот, уште повеќе ако се знае дека многу веројатно е дека на крајот на сезоната Кејн ќе го напушти Лондон и ќе се пресели во Мадрид, во Реал. Арнаутовиќ во 2017 стигна во Вест Хем од Стоук за тогашен клупски рекорд ос 25 милиони евра, а претходно настапуваше и за Вердер, Интер и Твенте.
| | веќе видена | слични

Тимот од Лондон ќе мора да пронајде брзо решение во најистурената линија од офанзивниот ред, откако подолг период ќе биде без својот најдобар и воедно прв напаѓач, Тотнем сигурно е очаен во моментов во намерата да се засили во тој дел од составот. Англија Хари Кејн се здоби со повреда, а првиот напаѓач на Тотнем ќе отсуствува од терените цели два месеци, дури во март би можел да се врати, а тоа е голем период за клуб кој речиси и да нема друго решение во најударната линија од офанзивниот ред. Според пишувањата на Мирор, Тотнем влегува во трката за напаѓачот на Борнмут, Калум Вилсон, сево ова доаѓа по резултатите од прегледите за повредата на Кејн, а со Сон на Азискиот Куп, како и Љоренте кој секако е далеку од тоа што му е потребно на Маурисио Покетино, Тотнем влегува во битката со Челси и Вест Хем за Вилсон. Челси подолг период го „мерка“ напаѓачот, а Вест Хем го посочи него како потенцијална замена за Марко Арнаутовиќ, чиј статус во клубот се уште не е познат, за него постои понуда од Кина, Австриецот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид би можел да се врати во главниот град на Шпанија, помалку од две години откако му се приклучи на Челзи за клупски рекорд од 70 милиони фунти. Не е тајна што Сари има желба да додаде двајца играчи во неговиот состав, а исто така сака повторно да соработува со поранешниот напаѓач на Наполи, Гонзало Игуаин, кој моментално е на позајмица во Милан од Јувентус. Игуаин е приоритет на Челзи да го засили својот напад, иако клубот исто така размислува за ангажман на напаѓачот на Борнмут, Калум Вилсон, а за англискиот интернационалец исто така е заинтересиран и Вест Хем, кој можеби ќе треба да најде замена за Марко Арнаутовиќ.
| | веќе видена | слични

Австрискиот репрезентативец кариерата изгледа ќе ја продолжи во Кина. Фудбалерот на Вест Хем, Марко Арнаутовиќ е пред трансфер во кинески Шангај ШИПГ за 50 милиони евра, пренесува британски „Тајмс“. Шампионот на Кина ја заголеми понудата по трет пат и на фудбалерот со српско потекло му е понудена плата од скоро 400.000 евра неделно. Тоа значи дека 29 годишниот фудбалер по сезоната ќе заработува огромни 20 милиони евра и ќе застане во редот на најплатените фудбалери во светот. Вест Хем сака да го задржи Арнаутовиќ, но тој инсистира на трансфер на Далечниот Исток за да го направи финансиски најсилниот договор во кариерата. Арнаутовиќ во Вест Хем пристигна во 2017 година за 25 милиони евра што тогаш беше клупски рекорд за Вест Хем. ЛУДИЛОТО ПРОДОЛЖУВА: Арнаутовиќ станува еден од најплатените во светот!
| | веќе видена | слични
2 копии

Вест Хем е подготвен да се раздели со напаѓачот Марко Арнаутовиќ, ако добие понуда од најмалку 44 милиони евра, тврди „Скај Спортс“. Интерес кон 29-годишниот австриски напаѓач не недостасува. Кинески клуб веќе понуди околу 39 милиони евра за играчот, за кој беше заинтересиран и Манчестер Јунајтед, кога менаџерот на „црвените ѓаволи“ беше Жозе Мурињо. Во оваа сезона, Арнаутовиќ одигра 16 натпревари за „чеканите“, истакнувајќи седум погодоци и две асистенции. Неговиот договор со Вест Хем истекува летото 2022 година.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насри се врати со асистенција, Рајс им пресуди на Арсенал (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: