Девојче на возраст од 3,5 години прва жртва на грипот во БиХ

Почетокот на второто полугодие ќе го забрза ширењето на грипот. Покрај опасноста од морбили поради големиот број невакцинирани првачиња со МРП вакцината, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
20 копии
9 копии
2 копии
4 копии

На Клиниката за инфективни болести „Фран Михалевиќ“ во Загреб владее вонредна состојба поради епидемија на грип каква не е забележана повеќе децении наназад. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако сте загрижени дека можете да се заразите со грип од некој колега или член на семејството, важно е да знаете колку треба да сте оддалечени од болниот за да ...
| | веќе видена | слични

За сите оние кои стравуваат дека можат да се заразат со грип од колегата или член на семејството кој е веќе болен од тој вирус, битно е да се знае на која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првото полуфинале на Европското одбојкарско првенство ќе се соочат Словенија и Полска. Ова е епилогот по двата четвртфинални дуела одиграни синоќа. Најпрво ...
сите 316 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 135 | | | веќе видена

Составот на Еурофарм Работник ја прокнижи втората победа во СЕХА лигата и тоа против тимот на Металопластика на кого му одржа лекција во Битола со 32:21. ...
сите 177 | | | веќе видена

Отстапка во преговорите за ЈО само доколку се запазат европските стандарди од едната страна, додека пак другата бара вклучување на прв човек на обвинителството ...
сите 284 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 269 | | | веќе видена

Анализа: Регионот доцни во отворањето фронт против дезинформациите Македонија е фактички првата земја во регионот во која власта отвора институционален фронт ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојче на возраст од 3,5 години прва жртва на грипот во БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: