Објавен трајлерот за документарецот посветен на Светското првенство (ВИДЕО)


Како што е и традиција наскоро ќе биде објавен документарец за Светското првенство кое оваа година се одржа во Русија. Сега на официјалниот канал на „ФИФА“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Oд Африка ни пристигнуваат тажни вести. Полицијата во Гана денес соопшти дека е убиен истражувачкиот новинар кој ја разоткрил корупцијата во фудбалот. Како што ...
| | веќе видена | слични

Ахмед Хусеин Суале , новинар од Гана кој под прикриен идентитет истражувал корупција во фудбалските првенства од африканската држава, бил убиен движејќи се кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ФИФА најави промоција на специјален документарен филм направен за време на Светското првенство во Русија. Преку него, навивачите ќе забележат дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

По консултација со Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ги информираме родителите кои користат продолжено породилно ...
сите 202 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен трајлерот за документарецот посветен на Светското првенство (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: