Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

2 копии

Само 79 минути му беа потребни на Тенис Сандгрен за да го надигра Камерон Нори во финалето на „ЕјБиСи Класик“ во Оукленд. Американецот го совлада британскиот противник со 6-4 6-2 и со тоа ја освои својата прва титула!Досега 63-тиот во светот играше само едно финале – во Хјустон во 2018.Во Оуклeнд тој ги отстрани Максимилијан Мартерер, Марко Чекинато, Леонардо Мајер и Филип Колшрајбер пред да се справи беспрекорно со Нори и да триумфира со трофејот. Ова беше трета победа на Сандгрен над Британецот од вкупно 7 натпревари меѓу нив, со што го спречи Нори исто така да ја освои првата титула во своето прво финале.Американецот освои 76 отсто од поените на прв сервис и направи 17 неизнудени грешки при 29 за противникот.– Немам зборови. Многу работа, многу тренинзи, многу жртви се прават само за да се стигне до финишот. И да победам таму … немам зборови, рече возбудениот Сандгрен, кој играше четвртфинале на Австралија Опен 2018 година.Текстот Сандгрен со прва АТП титула во кариерата е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Бернард Томиќ и Ник Кирјос без никаков сомнеж се двајцата најкотроверзни тенисери на АТП турот, а нивната пресметка на егзибицискиот „Којанг Класик“ турнир во Австралија ни донесе една неверојатна завршница која ги зачуди фановите на белиот спорт. Томиќ ја доби пресметката на двајцата Австралијци со 6:3 и 6:4, а последниот поен на мечот беше навистина нестварен бидејќи Бернард со луд трик сервис го надмудри својот сонародник кој остана закован во место на основната линија…
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сандгрен со прва АТП титула во кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: