СП 2019 - Лазаров: Има работи и што не ми се допаднаа, а со патриотизам и национален дух да се подобриме


Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, беше најефикасниот играч на дуелот против Јапонија што нашата селекција го доби со 38:29. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската репрезентација не успеа да се пласира во вториот круг, меѓу 12 најдобри селекции на светот, но дефинитивно можеме да се пофалиме на индивидулано ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Првата фаза од Светското првенство заврши, за жал Македонија вчера не успеа да го победи Исланд и да се пласира во втората фаза. Поради тоа ќе разигруваме за ...
| | веќе видена | слични

Одличен прв, и лош втор дел одиграа македонските ракометни репрезентативци вечерва во Минхен во четвртото коло од Светското првенство кое се одржува во ...
| | веќе видена | слични

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонската ракометна репрезентација шансата за пласман во главната рунда на Светското првенство ќе ја бара утре против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алоцирање на средствата онаму каде што ќе има најголема ефикасност и каде што може да се постигнат поголеми економски ефекти, е целта на предложениот ребаланс ...
сите 180 | | | веќе видена

На вчерашниот дуел во емисијата 24 анализа на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, беше ...
сите 65 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 365 | | | веќе видена

Девојката која овозможи да се сретне сега убиеното момче Пинета Секондо познат како Пино со убиецот, ќе се гони за соучесништво. Убиството е расветлено а ОЈО ...
сите 42 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија ги објави цените на билетите за квалификацискиот натпревар за ЕП 2020 против Словенија кој ќе се одигра на 10. октомври. ...
сите 34 | | | веќе видена

Магазинот „Тајм“ ја објави фотографијата, која била објавена во приватно училиште во британска Колумбија, каде Трудо работеше како професор пред да влезе во ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП 2019 - Лазаров: Има работи и што не ми се допаднаа, а со патриотизам и национален дух да се подобриме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: