По промената на уставното име, Владата им се обрати на граѓаните


2 копии
8 копии

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
| | веќе видена | слични

После уставните измени со кои се менува и името на државата од Република Македонија во Република Северна Македонија и стапувањето на сила на овие измени, за ...
| | веќе видена | слични

Доколку се помине добро и во Грчкиот парламент и започне имплементацијата на Преспанскиот договор, Македонските граѓани имаат долг рок за промена на личните ...
| | веќе видена | слични

Според Преспанскиот договор граѓаните на Република Северна Македонија најдоцна до 2024 година треба да ги сменат личните документи кои ќе го носат новото ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 323 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По промената на уставното име, Владата им се обрати на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: