Нивното куче не спиело навечер: Секоја ноќ стоело пред нивната соба и ги гледало, а кога ја дознале причината тие се скршиле од болка


Едно семејство вдомило куче кое во истиот момент им ја возвратило љубовта. Тоа сакало да си игра со нивната ќерка и било многу послушно. Но, парот една вечер забележал нешто многу чудно – тие сфатиле дека нивното ново домашно милениче не спие во текот на ноќта, туку стои пред нивната спална соба и ги набљудува. Тоа се повторувало секоја вечер. Бидејќи не знаеле што да прават, тие го однеле на ветеринар, а прегледот потврдил дека сѐ е во ред со кучето. По ветеринарниот преглед, семејството одлучило да отиде до азилот од каде што го зеле, за да ја дознаат вистинската причина позади сето ова – тие дознале дека претходните сопственици го однеле таму сред ноќ и никогаш повеќе не се вратиле. Кучето во моментот кога го оставиле цврсто спиело, а кога се разбудило, сфатило дека останало без своето семејство од кое не успеало ни да се опрости. Кога ја слушнале оваа тажна приказна, сопствениците се расплакале и одлучиле да му ја вратат довербата кое кучето очигледно ја има изгубено. Тие го поставиле неговото креветче ...
| | веќе видена | слични

Сонот е убедливо првиот и најважен предуслов за убавина. Не можете да очекувате да се разбудите убави и свежи ако сте ненаспани. Постојат неколку трикови кои секако го подобруваат ефектот на убавината која се прави за време на ноќта. Измијте го лицето Пред спиење, темелно измијте го своето лице и отстранете ја нечистотијата, мастите и шминката од кожата. Потоа нанесете ноќен крем на лицето, кој е направен да обезбеди најдобра грижа за кожата додека спиете. Кремот треба да ја подмладува и регенерира кожата во текот на ноќта, но соодветна грижа пред спиење е од големо значење. Спијте на грб Воопшто не е лесно да се промени начинот на спиење, затоа што секој има омилена поза, во која му е најлесно да заспие, но вреди да се обидете да спиете на грб. Внимателно изберете ја перницата Спијте на памучна и удобна перница која ќе ја менувате во период помеѓу 6-12 медеци. Редовно менувајте ги и навлаките, најмалку два пати неделно, бидејќи целата нечистотија која останува во малите пори се акумулира на нив, што со ...
| | веќе видена | слични

 Поткровјата многу често се сметаат за претемни и премали за да се смести цела спална соба во нив. Но, со добра идеја, ништо не е невозможно. Нема ништо подобро од топла, мирна спална соба сместена на поткровје. Со придушено светло и поглед од високо, удобноста веднаш добива смисла. Pinterest и Instagram се преплавени со вакви спални соби кои изгледаат како сечиј сон, па токму од таму украдете некоја идеја.
| | веќе видена | слични

Останато

Нови меѓусебни пораки на релација СДСМ и ДУИ по вчерашното официјално предизборно коалицирање на Заев и Касами. Од партијата на Ахмети денеска со потсетување ...
сите 236 | | | веќе видена

Строгите епидемиолошки критериуми за откажување на јавни собири се однесуваат само на двата карневали во Струмица и Прилеп, како и за спортските натпревари кои ...
сите 594 | | | веќе видена

Првпат јавно ќе кажам дека пратеници на ВМРО ДППМНЕ, меѓу кои и Илија Димовски и Антонијо Милошоски, трчаа низ ходниците на Собранието и убедуваа пратеници да ...
сите 81 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 479 | | | веќе видена

Пред почетокот на дуелот на „Само Вистина“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски даде изјава каде што посочи дека остава граѓаните на Република ...
сите 231 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 69 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нивното куче не спиело навечер: Секоја ноќ стоело пред нивната соба и ги гледало, а кога ја дознале причината тие се скршиле од болка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: