Прифатен амандман на Беса за појаснување на државјанството на граѓаните Албанци


Државјанството останува македонско/граѓанин на Република Северна Македонија, а прифатен е амандман на Уставниот закон со кој се потврдува државјанството ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
| | веќе видена | слични

После уставните измени со кои се менува и името на државата од Република Македонија во Република Северна Македонија и стапувањето на сила на овие измени, за ...
| | веќе видена | слични

Доколку се помине добро и во Грчкиот парламент и започне имплементацијата на Преспанскиот договор, Македонските граѓани имаат долг рок за промена на личните ...
| | веќе видена | слични

Според Преспанскиот договор граѓаните на Република Северна Македонија најдоцна до 2024 година треба да ги сменат личните документи кои ќе го носат новото ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 188 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Професори и научници од САД, Велика Британија и други земји го номинираа рускиот опозиционер Алексеј Навални за Нобелова награда за мир, објави денеска Сергеј ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прифатен амандман на Беса за појаснување на државјанството на граѓаните Албанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: