Прифатен амандман на Беса за појаснување на државјанството на граѓаните Албанци


Државјанството останува македонско/граѓанин на Република Северна Македонија, а прифатен е амандман на Уставниот закон со кој се потврдува државјанството ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
| | веќе видена | слични

После уставните измени со кои се менува и името на државата од Република Македонија во Република Северна Македонија и стапувањето на сила на овие измени, за ...
| | веќе видена | слични

Доколку се помине добро и во Грчкиот парламент и започне имплементацијата на Преспанскиот договор, Македонските граѓани имаат долг рок за промена на личните ...
| | веќе видена | слични

Според Преспанскиот договор граѓаните на Република Северна Македонија најдоцна до 2024 година треба да ги сменат личните документи кои ќе го носат новото ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
4 копии
повеќе

Останато

Застапник на обвинението, согласно дадените овластувања од државниот јавен обвинител Јовески, е Ленче Ристоска која од СЈО прејде во ОЈО Скопје. Ристоска на ...
сите 527 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 217 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прифатен амандман на Беса за појаснување на државјанството на граѓаните Албанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: